Robot. Zestaw Advanced. Klocki Robotist

Kod produktu: AJ3143

Zbuduj samodzielnie prawdziwego robota! Stwórz konstrukcję i zaprogramuj go krok po kroku, a będzie wykonywał wymyślone przez Ciebie polecenia. Dzięki wbudowanemu silniczkowi, robot wykona wybraną przez Ciebie sekwencję ruchów, a gdy zamontujesz mu odpowiednie czujniki - zacznie reagować na dotyk, światło, ruch albo dźwięk. Będzie również podążał po wyznaczonej przez Ciebie ścieżce, albo uruchomi się, gdy zapalisz lampkę. Samodzielnie złożenie robota zapewni sporo doskonałej zabawy i satysfakcji, będzie również doskonałą okazją do nauki podstaw programowania, poznania podstawowych pojęć z zakresu robotyki i elektroniki. Zestaw można łączyć z innymi seriami, które są zróżnicowane i dostosowane zarówno dla dzieci rozpoczynających przygodę w świecie programowania, jaki i dla tych, które będą chciały stworzyć trudniejsze konstrukcje i napisać bardziej skomplikowane programy. Wszystkie zestawy opierają się o płytkę programowalną Studuino kompatybilną z Arduino(R), polegającą na programowaniu komputerowym za pomocą ikon, lub w języku programowania blokowego Scratch(R). Płytka programowalna posiada trwałą obudowę oraz 4 przyciski i może obsłużyć: 8 serwomotorów, 2 silniki prądu stałego, 8 różnych czujników, a dzięki wbudowanym łącznikom może stanowić integralną część robota. Wszystkie podstawowe instrukcje znajdują się na dołączonych płytach CD. Łatwy dostęp do bardziej skomplikowanych modeli i kodów programowania będzie można znaleźć na stronie www.nowaszkola.com. Oprogramowanie dostępne jest dla PC, Mac OS X 10.6 ~ 10.13, Mac OS X 10.14 ~ (kompatybilny tylko z nowym oprogramowaniem) i Raspberry Pi.
Zestaw zawiera:
190 elementów: klocki czujniki: dźwiękowy, dotykowy, 2 świetlne, na podczerwień akcelerometr 2 silniczki DC, 8 silniczków servo 4 diody LED, brzęczyk, platforma programistyczna dla systemów wbudowanych Studuino, instrukcja obsługi
wiek: 8+
wymaga 3 baterii 1,5 V/LR6 (brak w zestawie)
w zestawie pojemnik z tworzywa sztucznego o wym. 34 × 14 x 21,5 cm