Robot mBot2

Kod produktu: ON0003

Zestaw do nauczania i nauki kodowania, nauk ścisłych i technicznych wpisujących się w model STEAM. Przeznaczony dla starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Do programowania mBota2 wykorzystuje się platformę mBlock, która udostępnia języki programowania Sctratch, mikro Python i Python3. Składanie mBota2 zajmuje średnio 20 minut. Jego konstrukcja umożliwia rozbudowywanie go nie tylko przy pomocy dedykowanych części ale także klocków i samodzielnie wykonanych części. Robot potrafi poruszać się po płaskiej powierzchni, wykrywać przeszkody, wykonywać pomiary, jak daleko jest od przeszkody, odróżniać kontrastowe elementy na podłożu, śledzić linie, reagować na światło, dotyk, dźwięk, komunikować się z innymi robotami i reagować na pilota. Możliwe jest programowanie w trybie zdalnym z wykorzystaniem bezprzewodowej sieci. Programowanie graficzne: mBlock zgodne ze Sctratch 3.0 na PC, aplikacja na urządzenia mobilne Android i IOS. Programowanie tekstowe: mikro Python i Python3. Procesor: dual-core 32-bit 240MHz. Pamięć: 520k RAM, 8MB SPI Flash. Wsparcie wielowątkowości: tak. Liczba programów w pamięci: do 8. Komunikacja bezprzewodowa: Bluetooth, WIFI. Czujniki: żyroskop, czujnik światła, dwa przyciski programowalne, mikrofon z funkcją nagrywania, głośnik, kolorowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 128 x 128 px, pięć diod LED. Moduły i porty we/wy: czujnik odległości o zakresie 4 m z podświetleniem LED, poczwórny czujnik linii i koloru, dwa silniki z enkoderami o rozdzielczości 1st. Pozostałe elementy: kabel USB, śrubokręt. Elementy konstrukcyjne: metalowe, łączone śrubami z wykorzystaniem dołączonych narzędzi. Zasilanie: wbudowany akumulator Li-ion 2500mAh. Liczba elementów w zestawie: 40.
wiek: od 10 lat