Gabinet geometryczny. Taca do demonctracji figur geometrycznych płaskich

Kod produktu: AO2012

Taca jest elementem gabinetu geometrycznego. Pozwala nabyć umiejętności rozróżniania, identyfikowania i nazywania podstawowych figur geometrycznych. Składa się z dwóch części. Dolna część jest wyłożona trzema kwadratowymi płytkami w kolorze żółtym i trzema żółtymi ramkami, w których umieszczone są trzy podstawowe figury geometryczne: koło, kwadrat i trójkąt. Dno tacy pod płytkami i ramkami jest w kolorze niebieskim. Taca od góry przykryta jest ramką, która dzieli tacę na 6 pól. Tylna krawędź ramki została połączona z tacą za pomocą zawiasów. Przód tacy wyposażono w dwa zapięcia, aby ramka nie otwierała się podczas pracy z figurami.
Zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori prezentowany produkt pozwala dzieciom zdobywać wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność angażując przy tym wszystkie zmysły.
6 płytek:
3 płytki kwadratowe,